Dentysta w ramach kasy chorych

W ostatnich latach, reguła wśród gabinetów dentystycznych stała się prywatna praktyka. Niektórzy stomatolodzy, wręcz przestali przyjmować pacjentów w przychodniach rodzinnych. Jak mówią – nie chcą tracić czasu na wypełnianie stosu dokumentacji, wymaganej przez kasy chorych. Sa zdania , ze wszyscy lekarze, nie tylko dentyści, powinni zajmować się leczeniem ludzi, a nie biurokracją. Pacjenci przyznają im z jednej strony rację, z drugiej jednak strony, trudno szukać u nich zadowolenia z faktu, ze musza płacić, nawet za zwykła wizytę kontrolna.

 Jest jednak stomatolog w Bielsku Białej, który zrobił coś zupełnie przeciwnego. Całkowicie zrezygnował z gabinetu prywatnego. Przyjmuje tylko i wyłącznie w kilku przychodniach rodzinnych. W jednej z nich, jest zatrudniony na zasadzie umowy o pracę, w pozostałych na zasadach kontraktu. Pacjenci jednak, nie płaca za żadna konsultacje i usługę, ponieważ tak naprawdę, korzystają z gabinetu w swojej przychodni. Wszystko w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Niektórzy pacjenci mimo, iż sa niezwykle zadowoleni, zastanawiają się, skąd wzięła się taka decyzja. Przecież takich lekarzy juz nie ma. A jednak okazuje się, ze są. Dzięki temu, pacjenci maja dostęp do bezpłatnej opieki stomatologicznej. Oczywiście nie wszystkie usługi sa wykonywane w ramach kasy chorych. Nie zrobimy tu ani implantów, ani licówek. Nie skorzystamy z wysokiej jakości materiałów. Mimo to, pacjenci sa skłonni zrezygnować nawet ze znieczulenia.

Maja bowiem świadomość, że wspomniany stomatolog jest znakomitym specjalistą od wielu lat. Był dentystą, kiedy – dzisiaj dorośli juz ludzie – byli jeszcze małymi dziećmi. Może właśnie wiek stomatologa, nie zachęcił go do otwarcia prywatnego gabinetu. Przeraziły go koszty. Dane kontaktowe wszystkich stomatologów, możemy znaleźć w Internecie. Niektórzy dentyści, prowadzą własne strony internetowe, dotyczą one jednak, prywatnej praktyki. Znajdziemy tam opis oferowanych usług, cennik oraz zdjęcia sprzętu, jakim dysponują.

Napisano w oparciu o znanylekarz.pl/stomatolog

Dodaj komentarz